Obniżenie kosztów działalności platformy Dendrite.me dzięki migracji do chmury AWS

dendrite.me - cover
 • Klient
  • The Learning Partnership
 • Zakres prac
  • Migracja do chmury AWS
 • Technologie
  • Amazon Web Services

Klient

The Learning Partnership jest brytyjską firmą, której celem jest rozwijanie potencjału i naturalnych talentów dzieci oraz młodzieży poprzez praktyczne i ciekawe zadania przedstawione w formie zabawy. Misją społeczną firmy jest współpraca z wieloma liderami w dziedzinie STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics), aby opracować aplikacje, które mają bezpośredni wpływ na zaangażowanie uczniów i ich osiągnięcia w edukacji.

Swoją misje i cele TLP realizuje poprzez platformę społecznościową dendrite.me zaprojektowaną tak, aby wspierać rozwój człowieka już od najmłodszych lat. Bezpłatna platforma umożliwia uczniom, nauczycielom i rodzicom na całym świecie angażowanie się w światowej klasy programy edukacji i rozwoju kariery w dziedzinie nauki, technologii, inżynierii oraz matematyki.  Ze względu na swój społecznościowy charakter dendrite.me wspiera tworzenie relacji pomiędzy uczniami a nauczycielami.

Wyzwanie:

Platforma dendrite.me cieszy się dużym zainteresowaniem użytkowników. Właściciel platformy, The Learning Partnership, chciał móc rozwijać platformę przy jak najniższych kosztach i z zachowaniem wysokiej dostępności i wydajności aplikacji. Zadaniem zespołu Unity Group było przeanalizowanie architektury i konfiguracji usług chmurowych wykorzystywanych przez platformę Dendrite pod kątem możliwości obniżenia kosztów działalności w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju firmy w przyszłości.

Realizacja:

Pierwszym krokiem była dokładna analiza architektury, bieżących kosztów platformy oraz potrzeb Klienta, w wyniku której zaproponowaliśmy migrację całej platformy do chmury Amazon Web Services. W naszej ocenie AWS to najbardziej elastyczna i dojrzała oferta usług chmurowych, która daje szansę na najlepsze efekty. Po migracji, zgodnie z zaleceniami AWS Well Architected Framework, wprowadziliśmy następujące zmiany:

 • Wdrożyliśmy szczegółowy monitoring pozwalający na pełną kontrolę wszystkich kluczowych komponentów,
 • Przeprowadziliśmy tzw. rightsizing, czyli zmianę parametrów serwerów, zgodnie z aktualnymi potrzebami. W tym celu wymieniliśmy instancje klienta na maszyny o lepiej dopasowanych parametrach,
 • Wdrożyliśmy harmonogram uruchamiania pracy środowisk wirtualnych tylko w godzinach pracy programistów i wyłączania ich w pozostałym czasie. Dzięki takiej zmianie klient płaci tylko za czas, w którym realnie korzysta z serwerów,
 • Uruchomiliśmy system kopii bezpieczeństwa w chmurze,
 • Objęliśmy projekt pełną opieką administracyjną w ramach której zespół administratorów świadczy usługę SLA 24/7 oraz zapewnia ciągłe rekomendacje w obszarze wydajności, stabilności oraz optymalizacji kosztów rozwiązania.

 

Korzyści biznesowe:

 • Obniżenie miesięcznego kosztu utrzymania platformy Dendrite.me o prawie 50%.
 • Zachowanie wysokiej wydajności aplikacji.
 • Poprawienie bezpieczeństwa biznesu klienta dzięki wdrożeniu kopii bezpieczeństwa danych w chmurze oraz opiece administracyjnej 24/7.
 • Obniżenie kosztów utrzymania systemów, co daje właścicielowi platformy możliwość dalszego rozwoju i inwestycji w obszarze oferty edukacyjnej.

Dodatkowe efekty:

Przejście na chmurę Amazon Web Services umożliwiło klientowi przystąpienie do akceleratora start-upów w obszarze edukacji AWS EdStart i skorzystanie z benefitów wynikających z tego programu.

unity

unity

Skontaktuj się z profesjonalnym doradcą IT

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu. więcej

Akceptuj