Case studies / House of Champagne

House of Champagne: analiza sprzedaży i produktu usprawniona narzędziem Power BI

Automatyzacja analityki w Twojej firmie

#efficiency. Implemented

Filtrowanie według sklepów, produktów, dostawców i sprzedaży

#analytics.optimized

Usprawnienie procesów decyzyjnych

#data.integrated

Wyzwanie​

House of Champagne działa na rynku już niemal 10 lat. Choć firma znana jest ze sklepów specjalistycznych, to główną częścią biznesu pozostają rozwiązania skupione wokół szampana i wysokogatunkowych win musujących dla hurtowni i sprzedawców detalicznych.

Dbając o tę część oferty, House of Champagne podejmuje regularne działania nastawione na transformację cyfrową swoich kanałów sprzedażowych. Unity Group powierzono zadanie stworzenia rozwiązania, które usprawni analitykę sprzedaży i zdobywanie informacji produktowych tak, by klient mógł łatwo zaobserwować istotne biznesowo zależności.

 • Nasz partner chciał filtrować dane na każdym poziomie – od kategorii produktu, przez lokalizacje sklepów, aż po dostawców oraz kanały sprzedaży B2C i B2B.
 • Do potrzeb klienta należała także możliwość sprawdzania poszczególnych magazynów oraz powiązanych z nimi produktów pod kątem zapasów, cen zakupu itd.
 • Ważnym celem było również zbudowanie analityki, która pozwala obserwować konkretne punkty sprzedaży, ich przychody oraz marżę i liczbę sprzedanych jednostek danego produktu.
 • Jednocześnie House of Champagne liczyło na pogłębienie analityki i filtrowania aż do poziomu indywidualnych sprzedawców.
 • Przy tym wszystko miało zostać ułożone tak, by pozwalało na łatwe zestawienie danych historycznych z podobnych okresów – z myślą o mierzeniu i wspieraniu wzrostu klienta.
 • Rozwiązanie

  Microsoft Power BI

  #analytics.implemented

  ETL Pipeline

  #process.established

  Comarch Optima

  #data.integrated

  Po wstępnej turze rozmów i audycie używanego przez klienta systemu rozpoczęły się prace związane z importem bazy danych do Power BI.
  Następnie dane w środowisku narzędzia zostały podzielone na specjalnie przygotowane niestandardowe widoki, odpowiadające potrzebom House of Champagne.
  Częścią tego procesu było ustawienie filtrów rozdzielających dane, włączając – obok reszty filtrów i list fragmentatora – podział danych sprzedażowych na przychód, marże oraz liczbę sprzedanych towarów.

  Rezultat

  Automatyzacja analityki w Twojej firmie

  #efficiency. Implemented

  Filtrowanie według sklepów, produktów i dostawców

  #analytics.optimized

  Usprawnienie procesów decyzyjnych

  #data.integrated

  Dostęp do informacji w czasie rzeczywistym

  #updates.automated

  Dzięki nowemu systemowi, polegającemu całkowicie na przyjaznym interfejsie Power BI, House of Champagne otrzymało dostęp do pogłębionych analiz w narzędziu wszechstronnym jak nigdy. Elastyczne sposoby filtrowania danych – spośród wielu opcji m.in. przez produkt, kategorię, lokalizację, sprzedawców czy dostawcę – pozwalają formie zdobyć dokładnie tę wiedzę, która służy rozwojowi. Ponadto ułatwione porównywanie sprzedaży, stanów magazynów oraz innych czynników według odpowiadających sobie okresów umożliwia jeszcze bardziej efektywne określanie i mierzenie sukcesu.

  Technologie

  U_symbol_white

  Jesteś zainteresowany naszym rozwiązaniem? 

  Wypełnij formularz – skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48h.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu. więcej

  Akceptuj