Dedykowana platforma B2B i serwer cen dla ASAJ

Unity_realizacja_asaj
 • Klient
  • ASAJ
 • Zakres prac
  • E-commerce B2B
  • Integracja systemów IT
 • Technologie
  • PHP

Firma ASAJ jest liderem rynku hurtowni elektroinstalacyjnych i salonów oświetlenia we wschodniej i centralnej Polsce.

W odpowiedzi na potrzeby biznesowe firmy wdrożyliśmy dedykowaną platformę B2B, której celem było poszerzenie oferty i wzmocnienie pozycji lidera poprzez udostępnienie kolejnego kanału sprzedaży klientom biznesowym – platformy B2B.

Doświadczenie w sprzedaży internetowej dla klientów ostatecznych pomogło sprecyzować konkretne potrzeby, wśród których najważniejszą stała się obsługa bardzo złożonej polityki cenowej Klienta.

W skrócie

 • Najistotniejszymi celami projektu było poszerzenie oferty i wzmocnienie pozycji rynkowej klienta, budowa platformy obsługującej klientów B2B
 • Projekt jest obecnie prowadzony w zwinnej metodyce zarządzania Agile PM, co ułatwia elastyczne podejmowanie decyzji i przynosi szybkie efekty prowadzonych prac
 • System umożliwia obsługę skomplikowanej polityki cenowej klienta oraz naliczanie rabatów poszczególnym kontrahentom
 • Platformę zintegrowaliśmy z posiadanym przez klienta systemem ERP
asaj

Dedykowana platforma B2B wraz z serwerem cen

Jako optymalne rozwiązanie, które w pełni odpowie na oczekiwania klienta wybraliśmy budowę dedykowanej platformy B2B w technologii PHP. Szerokie doświadczenie w tworzeniu tego typu rozwiązań pozwoliło na wdrożenie potrzebnych funkcjonalności i dostosowanie platformy do wymagań specyficznej grupy docelowej, która przyzwyczajona do tradycyjnych form transakcji, dopiero zaczyna korzystać z internetowych zakupów. Platformę zintegrowano z posiadanym przez klienta systemem ERP za pomocą autorskiego rozwiązania, ułatwiającego komunikację.

Serwer cen w technologii PHP z silnikiem baz danych postgreSQL

W celu zapewnienia generowania indywidualnych cenników, wdrożony został serwer cen – autorskiego rozwiązania, które pozwala na automatyczne generowanie indywidualnych cenników poszczególnym klientom. A następnie publikacje cen na witrynie B2B klienta. Rozwiązanie serwera cen wykonano w technologii PHP z silnikiem baz danych postgreSQL.

Mechanizm kolejkowania w technologii RabbitMQ

Bardzo popularny i szeroko wykorzystywany mechanizm kolejkowania komunikatów, pozwalający na szybką i sprawną komunikację asynchroniczną jest odpowiedzialny za przesyłanie informacji otrzymywanych z systemu ERP.

Wybrane funkcje:

Serwer cen – Pozwala na obsługę polityki cenowej Klienta, a w praktyce generowanie indywidulanych cen dla każdego partnera.

Integracja z systemem ERP – Automatyczne przesyłanie danych o produktach oraz formuł naliczania rabatów dla poszczególnych grup klientów oraz grup towarów.

Funkcje omnichannel commerce – Dostępność oferty dla klientów biznesowych również za pośrednictwem kanału internetowego.

Program lojalnościowy – Umożliwienie kontrahentom uczestnictwa w programie lojalnościowym.

Automatyzacja rabatów – Zaawansowane, precyzyjne sterowanie warunkami dodatkowych rabatów dla Klientów.

System płatniczy – Integracja z systemem Przelewy24, umożliwiająca natychmiastowe płatności.

Wielopoziomowy katalog produktów – Prezentacja informacji o warunkach zakupu, formach kontaktu z obsługa klienta oraz dostępności towaru.

Swobodna rozbudowa – Szerokie możliwości poszerzenia platformy, szczególnie w związku z dodawaniem do niej nowych grup kontrahentów.

 

Efekty

 • Skuteczna obsługa klientów biznesowych
 • Automatyzacja rabatowania
 • Integracja z programem lojalnościowym
 • Gotowość na rozwój i skalowalność

Szukasz rzetelnego partnera IT? Porozmawiajmy o potrzebach Twojej organizacji.

tomaszgutkowski-grupaunity
Tomasz Gutkowski

Business Development Director

Skontaktuj się z nami!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu. więcej

Akceptuj