unity wiedza

Czas czytania: 3 minut

Unity i GATX łączą siły, aby sprostać wyzwaniom wynikającym z dyrektywy Unii Europejskiej

Trwający w branży kolejowej proces cyfrowej transformacji zbliża się ku końcowi. GATX, jako lider na rynku, przeciera szlaki dla swoich następców.

Na początku tego roku, Unity Group, rozpoczęło współpracę z GATX Rail Europe, globalnym liderem leasingu taboru kolejowego, z siedzibą w Chicago.

Naszym wspólnym celem jest do wdrożenie rekomendacji Unii Europejskiej adresujących udostępnienie wspólnego systemu informatycznego dla wszystkich kolejowych dostawców i użytkowników. Oficjalna dyrektywa, TAF/TAP/TSI, określa standardy wymiany danych pomiędzy poszczególnymi Zarządcami Infrastruktury oraz pomiędzy Zarządcami Infrastruktury a Przedsiębiorstwami Kolejowymi.

Największym wyzwaniem w tym projekcie jest udostępnienie indywidualnych danych logistycznych każdej z firm we wspólnym interfejsie wymiany danych tak, aby zapewnić ich kompatybilność oraz bezpieczeństwo poufnych biznesowych informacji. Takie ujednolicenie jest potrzebne, aby zapewnić przejrzysty przepływ danych między wszystkimi użytkownikami i dostawcami europejskich kolei.

Inicjatywa Unii Europejskiej rozpoczęła się jeszcze w 2001 roku, a cztery lata temu przeszła do realizacji ostatniego etapu, który powinien zostać ukończony w 2021 roku. Obecnie, w ramach dyrektywy TSI/TAP/TAF, sektor kolejowy wymienia między sobą kilka milionów komunikatów każdego miesiąca. Oznacza to, że projektowane przez nas rozwiązanie dla GATX musi być spójne z już istniejącymi systemami. Ostateczny termin na ukończenie tego projektu mija za mniej niż dwa lata. Oznacza to, że prace nad tym rozwiązaniem muszą być realizowane w możliwie szybkim tempie.

Jako główny dostawca taboru kolejowego w Europie, musimy podjąć ten krok, by dawać przykład wszystkim użytkownikom kolei. Przede wszystkim musimy mieć pewność, że nasze wewnętrzne dane są bezpieczne i mogą być współdzielone między wszystkimi użytkownikami sektora kolejowego w Europie. Jesteśmy przekonani, że partner technologiczny, którego wybraliśmy do tego projektu, pomoże nam osiągnąć ten cel.  

 

Hubert Gołębiewski, IT project manager, GATX

 

Unity  oddelegowało do tego projektu zespół ekspertów. Jego członkowie posiadają znaczące doświadczenie w realizacji projektów integracyjnych w oparciu o technologie wybrane do projektu GATX. Zapewnienie różnorodnego zestawu kompetencji w zespole pozwoliło nam na przeprowadzenie dogłębnej analizy, która służy nam jako roadmapa w implementacji tego nowego systemu. Zidentyfikowaliśmy również najodpowiedniejszy dla tego projektu zestaw narzędzi i technologii, aby dostarczyć rozwiązanie wysokiej jakości oraz spełnić wymagania biznesowe klienta. Unity zdecydowało się na wykorzystanie technologii Mule ESB jako bardzo wszechstronnego i niezawodnego oprogramowania pośredniczącego w integracji danych.

Nasza współpraca rozpoczyna się od budowy wspólnego interfejsu (CI) w ramach transgranicznej inicjatywy inwestycyjnej TAF TSI Telematics firmy GATX, która jest współfinansowana z programu Unii Europejskiej, „Łącząc Europę”. Wspólny interfejs umożliwia GATX i jego partnerom wymianę odpowiednich komunikatów kolejowych w oparciu o usługi sieciowe i XML. Taka ujednolicona komunikacja jest zalecana przez ERA jako jeden z kluczowych czynników interoperacyjności kolei.

GATX Rail Europe zarządza flotą ponad 23 400 cystern i wagonów towarowych w Europie. Koncentrując się na leasingu kompleksowym, usługach serwisowych, rozwiązaniach inżynieryjnych i uważnej obsłudze klienta, GATX zbudował silną pozycję rynkową i jest jedną z trzech wiodących firm leasingowych wagonów w Europie.

Cieszymy się z tego partnerstwa, a nasz zespół ekspertów dąży do dostarczenia funkcjonalnego, innowacyjnego i wysokiej jakości rozwiązania, które pozwoli GATX pozostać liderem wśród innych dostawców i użytkowników infrastruktury kolejowej.

unity

unity

Skontaktuj się z profesjonalnym doradcą IT

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu. więcej

Akceptuj