unity wiedza

Czas czytania: 5 minut

Unity Group zwycięzcą plebiscytu BITy 2019 w kategorii Transformacja Cyfrowa – wybór czytelników

Zakończył się Plebiscyt BITy 2019, a lista laureatów, wskazująca TOP 30 firm mających największy wpływ na rozwój branży IT w Polsce, została ogłoszona. Unity Group głosem czytelników została zwycięzcą w kategorii Transformacja Cyfrowa.

Plebiscyt BITy 2019 organizowany jest przez magazyn BrandsIT, tytuł skierowany do profesjonalistów pracujących w branży teleinformatycznej. Internetowe głosowanie czytelników trwało miesiąc i zostało w nim oddanych blisko 190 tys. głosów, co czyni go jedną z największych inicjatyw organizowanych przez media IT w Polsce. Nagrodą jest Certyfikat Jakości przyznawany głosem Czytelników i Kapituły w 15 kategoriach, który potwierdza pozycję rynkową na rynku IT oraz wkład w rozwój branży.

Unity Group – doceniony Partner cyfrowych zmian

Unity Group jest aktywnym uczestnikiem rynku cyfrowych przemian od ponad 20 lat.  Przez długi okres naszej działalności nasze usługi pomagały klientom zaistnieć w coraz szybciej rozwijającej się branży online. Dynamiczny rozwój tego sektora stawiał nowe wyzwania, a my rozwijając swoje kompetencje wprowadzaliśmy klientów w świat nowych technologii, tak aby mogli być zawsze o krok przed konkurencją, aby ich gotowość technologiczna pozwalała utrzymać peleton kluczowych graczy w swoich branżach. Jesteśmy wieloletnim partnerem transformacji cyfrowej polskich i międzynarodowych liderów – Euro RTV AGD, Leroy Merlin, Volkswagen Group Polska, LPP (właściciela takich marek jak: Reserved, Mohito, House, Sinsay, Cropp),  Wittchen, GATX oraz Onnibus.

„W erze transformacji cyfrowej niezwykle istotną kwestią dla każdej firmy jest stałe doskonalenie procesów oraz wykorzystywanych technologii. Nie jest to już jedynie element stanowiący przewagę konkurencyjną, ale wymóg rynkowy, który może decydować o powodzeniu biznesu. Dlatego też wybór partnera technologicznego ma ogromne znaczenie. W tej kwestii polecam Grupę Unity, ponieważ jest nie tylko sprawnym wykonawcą projektów IT, ale również wiarygodnym partnerem biznesowym wykazującym proaktywne działanie oraz merytoryczne i praktyczne wsparcie”.

Mateusz Waligóra, Kierownik Działu E-commerce Pneumat System Sp. z o.o.

Unity Group to zespół ekspertów, którzy doradzają, jak skutecznie przejść przez proces zmian cyfrowych, projektując procesy, a także implementując najnowsze rozwiązania technologiczne. Jako partner cyfrowej transformacji pomagamy w przygotowaniu Strategii Omnichannel, kompleksowym spojrzeniu na Architekturę Systemową bądź Aplikacyjną. Bardzo często wychodząc od pojedynczych potrzeb klientów dotyczących Integracji, przechodzimy do całej Strategii Integracji Systemów  zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Dostrzegamy także coraz większe potrzeby związane z migracją środowisk utrzymaniowych do chmury

O krok dalej… commerce transformation

Obecnie idziemy o krok dalej. Naszym zdaniem ogólne podejście do tematu digital transformation jest już niewystarczające. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, a jednocześnie stawiając na innowacyjne podejście do roli doradcy w zakresie zmian, idziemy w stronę specjalizacji. Jako pierwsi na rynku mówimy głośno o cyfrowej transformacji sprzedaży.

„Dla nas Commerce Transformation to zmiany funkcjonowania firm, związane z digitalizacją dotyczącą sprzedaży oraz obszarów pokrewnych. Dotyczą zarówno modeli biznesowych, strategii i taktyki działania, jak i narzędzi, metodyk pracy wpływających na kulturę organizacyjną firmy. Commerce Transformation obejmuje także zmiany zachowań Klientów, ich postaw i oczekiwań oraz w szczególności obszaru styku pomiędzy Klientami a sprzedającymi (Digital Experience)”.

Sebastian Błaszkiewicz, Dyrektor Sprzedaży Unity Group

Unity Group działa aktywnie w zakresie Commerce Transformation. Budujemy bazę wiedzy o tym temacie, edukujemy rynek. W październiku wspólnie z ICAN Institut, wydawcą „Harvard Business Review”, zorganizowaliśmy konferencje Commerce Transformation Days, która wspiera nasz dyskurs stojący na styku commerce i technologii. Wyrazem tego jest np. panel dyskusyjny podczas Commerce Transformation Days 2019 – konferencji będącej następcą 5. Edycji Kongresu Dyrektorów E-commerce organizowanych przez Unity Group.

W portfolio posiadamy ponad 500 projektów, z których znaczna część to wieloletnia współpraca oparta o wypracowane zaufanie, o kolejne realizacje projektów, godziny rozmów, burz mózgów prowadzących do znalezienia najbardziej optymalnej ścieżki wprowadzania zmian i innowacji. Celem naszych działań jest przygotowanie klientów i ich organizacji do szybkich zmian i wprowadzenia elastyczności, którą daje sprawnie zaprojektowana architektura IT, integracja systemów i zrozumienie powiązań pomiędzy różnymi obszarami funkcjonowania firmy.

„Przestaliśmy mówić o tym, jak zrobić coś najtaniej, a zaczęliśmy myśleć o tym, jak dokonać niezbędnych zmian jak najszybciej. Tworzenie infrastruktury e-commerce wymaga zwinnej filozofii i to nie tylko w obszarze IT, lecz także w wymiarze całej organizacji”.

Grzegorz Rudno-Rudziński, Managing Partner w Unity Group

Ocena efektywności naszych działań w zakresie commerce transformation jest transparentna. Dostarczamy jakość, którą potwierdzają opinie w niezależnych rankingach takich jak Clutch. Dla nas  najlepszym dowodem zadowolenia klientów jest zaufanie i długoletnia kooperacja.

„Współpracę z Unity Group rozpoczęliśmy w 2009 roku od procesu konsultingowego dotyczącego koncepcji uruchomienia sprzedaży naszych produktów za pośrednictwem platformy b2b. Nie mieliśmy wcześniej doświadczenia w tym obszarze. Wspólnie wypracowaliśmy  koncepcję, znaleźliśmy USP (elementy przewagi konkurencyjnej naszej oferty sprzedaży), zweryfikowaliśmy oczekiwania i potrzeby naszych partnerów biznesowych. Realizacja projektu przebiegła sprawnie, a na efekty posiadania kanału b2b nie było trzeba długo czekać. Po 2 latach już ponad połowa Klientów z niej korzystała. Obecnie za pośrednictwem platformy b2b wpływa do firmy do 85% wszystkich zamówień, generując 75% przychodów.

Unity Group od 10 lat jest dla nas przede wszystkim zaufanym i wiarygodnym partnerem w transformacji cyfrowej (commerce transformation). Współpraca nie ogranicza się tylko do wdrażania zmian. Wspólnie uczestniczymy w konferencjach, a także sami edukujemy się podczas organizowanego przez Unity Group Kongresu Dyrektorów E-commerce (obecnie Commerce Transformation Days).”

Jolanta Gałązka, Dyrektor logistyki Tubądzin Management Group Sp. z o.o.

Dziękujemy czytelnikom magazynu BrandIT za tak licznie oddane na nas głosy. To dla nas cenna informacja zwrotna, że to co robimy, ale też na jakie wartości stawiamy podczas współpracy, jest zauważane i doceniane. Przyznany Certyfikat Jakości bardzo nas cieszy i motywuje do dalszej pracy.

unity

unity

Skontaktuj się z profesjonalnym doradcą IT

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu. więcej

Akceptuj