unity wiedza

Czas czytania: 3 minut

SIG sp. z o.o. – lider dystrybucji materiałów budowlanych – wchodzi na rynek e-commerce z systemem B2B od Grupy Unity

Niedawno zakończył się pierwszy etap budowy platformy B2B dla SIG sp. z o.o. – polskiej spółki będącej częścią międzynarodowego koncernu SIG plc. – jednego z największych i najważniejszych graczy rynku materiałów budowlanych w Europie. Efektem prac jest pilotażowy system e-commerce B2B zaprojektowany i wdrożony przez specjalistów Unity Group. Pilot został przetestowany i dobrze przyjęty przez kilkudziesięciu partnerów SIG, a do jego użytkowania zapraszani są kolejni Klienci firmy. 


SIG sp. z o.o. poszerza swoje kanały dystrybucji o platformę sprzedaży elektronicznej. Jest to kolejny krok spółki w realizacji strategii omnichannel commerce. Nowa platforma e-commerce B2B pomoże sprostać rosnącym wymaganiom klientów w obszarze zintegrowania procesów obsługi we wszystkich kanałach, co obejmuje prezentację indywidualnej oferty, dostępności produktów oraz wielokanałowy kontakt z partnerami biznesowymi. 

SIG, jako firma międzynarodowa, widzi wdrożenie kanału e-commerce z szerszej perspektywy. Działamy na rynkach na których już w tej chwili sprzedaż przez Internet jest istotnym elementem modelu biznesowego. W związku z tym traktujemy otworzenie w Polsce sprzedaży i obsługi internetowej jako odpowiedź na jeszcze na naszym rynku niezaspokojone potrzeby Klientów, co będzie naszą kolejną przewagą rynkową – mówi Bartosz Pilch, Dyrektor do spraw E-commerce w SIG Sp. z o.o. 

Dzięki elastycznej ścieżce zakupowej uwzględniającej charakterystykę procesów i standardów komunikacji w branży budowlanej, zaprojektowane dla SIG rozwiązanie już teraz uwzględnia potrzeby istotnych dla firmy grup odbiorców, a integracja z obecną architekturą IT, w tym z systemem ERP, wspiera mechanizmy zarządzania produktami, segmentacji i kontaktów z klientami. 

Planujemy rozwój e-commerce w ramach omnikanałowego modelu sprzedaży, w którym platforma B2B jest kolejnym z równoważnych kanałów zapewniających spójne doświadczenie zakupowe dla wszystkich naszych Klientów – podsumowuje Pilch. 

Platforma B2B posiada również zaawansowany mechanizm integracji w obszarze atrybutów towarów oraz integrację z rozbudowaną siatką umów handlowych i rabatowych, przekładającą się na logikę ustalania cen. Docelowo ma również ułatwić realizację spójnych działań marketingowych, wielokanałową obsługę klienta i wymianę wiedzy. 

Rozwiązania B2B są obecnie coraz bardziej zbliżone do klasycznych systemów e-commerce B2C. Od strony technologicznej wymagają jednak kompleksowego i wielowątkowego podejścia, uwzględniającego potrzeby obsługi i komunikacji z wieloma różnymi systemami. Dzięki zastosowaniu szyny danych Mule ESB, platforma wykonana dla SIG sp. z o.o. jest w pełni zintegrowana z dotychczasową architekturą IT firmy i zapewnia spójność przepływu danych tak potrzebną w modelu omnichannel commerce  – komentuje Sebastian Błaszkiewicz, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Unity Group. 

SIG sp. z o.o. to polska spółka będąca częścią międzynarodowego koncernu SIG plc, działającego na rynku od prawie 60 lat w kilkunastu krajach m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Krajach Beneluksu, Austrii, Francji, Irlandii, Omanie, czy Emiratach Arabskich. W Polsce SIG jest obecny od 20 lat. Jest liderem dystrybucji specjalistycznych materiałów i systemów budowlanych, zarówno dla niewielkich inwestycji realizowanych, jak i dużych obiektów użyteczności publicznej. Oferuje również usługi transportowe. 

unity

unity

Skontaktuj się z profesjonalnym doradcą IT

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu. więcej

Akceptuj