unity wiedza

Czas czytania: 4 minut

ROI 445% po wdrożeniu platformy integracyjnej Anypoint Platform firmy MuleSoft

Firmy nieustanie pracują nad zwiększeniem funkcjonalności obecnie posiadanych systemów, automatyzacją procesów biznesowych oraz przenoszeniem i rozszerzaniem swojej działalności ze „świata papierowego” do „świata cyfrowego”. Kluczowym elementem procesu transformacji cyfrowej jest sprawna integracja wielu API znajdujących się w ekosystemie IT przedsiębiorstwa.

Interfejsy API stanowią fundament łączności między aplikacjami i pomagają w dostarczaniu dodatkowej wartości biznesowej oraz odpowiedzi na dynamiczne oczekiwania rynku i klientów. Stały się one standardowym sposobem odblokowania danych i ich udostępniania szerszemu gronu programistów, partnerów i pracowników.

Dobre praktyki integracyjne oraz efektywny rozwój API w znaczący sposób przyśpiesza tempo powstawania nowych aplikacji i projektów transformacji cyfrowej.

Konieczność odtwarzania logiki biznesowej dla aplikacji lub integracji, wcześniej stworzonej przez inne zespoły programistyczne, jak również próba wdrożenia API bez zaimplementowanego rozwiązania do zarządzania nimi wpływają bardzo negatywnie na czas potrzebny na dalszy rozwój aplikacji i jej integracji.

Anypoint platform

Rozwiązaniem adresującym te wyzwania (zarówno w aspekcie biznesowym, jak i technologicznym) jest platforma integracyjna Anypoint Platform, której producentem jest MuleSoft. Anypoint Platform (nazywana również Mule ESB) to kompletne rozwiązanie integracyjne, które pomaga firmom budować sieci aplikacji, danych i urządzeń zarówno on-premise, jak i w chmurze.

Wykorzystując platformę Anypoint, firmy mogą przekształcać swoją infrastrukturę, platformy dedykowane czy niestandardowy kod integracyjny, w kierunku nowoczesnej, elastycznej i bezpiecznej architektury usługowej (SOA) oraz API-led w celu osiągnięcia zwinności i umożliwienia działom IT możliwie szybkiego wychodzenia naprzeciw potrzebom biznesu.

Organizacje potrzebują dziś szybkości i zwinności, aby przetrwać i rozwijać się w erze cyfrowej. Budując interfejsy wielokrotnego użytku, każda firma może stworzyć zróżnicowane doświadczenia konsumentów, wydajne modele biznesowe i zupełnie nowe kanały przychodów.
Simon Parmett, dyrektor generalny MuleSoft

Praktyczne korzyści

MuleSoft zlecił firmie Forrester Consulting przeprowadzenie badania Total Economic Impact™ (TEI) i zbadanie ROI w przedsiębiorstwach, gdzie zrealizowano wdrożenie Anypoint Platform i jest ono szeroko wykorzystywane.

Celem badania było sprawdzenie jaki wpływ na przedsiębiorstwo, z perspektywy finansowej, ma implementacja i wykorzystanie platformy Anypoint.

Forrester przeprowadził wywiady z wieloma klientami, którzy od lat korzystają z Anypoint Platform. Z wywiadów wprost wynika, że firmy te przed wdrożeniem Anypoint Platform nie miały klarownej strategii API, dopiero rozpoczynały prace nad jej stworzeniem lub próbowały rozbudować istniejące rozwiązania.

W oparciu o wywiady z klientami, Forrester podsumował korzyści i koszty związane z inwestycją w Anypoint Platform firmy MuleSoft:

  • Liczba projektów skutecznie zrealizowanych w ciągu trzech lat uległa czterokrotnemu zwiększeniu.
  • Anypoint Platform pomogła w stworzeniu fundamentów architektonicznych, opartych o API, dla projektów wartych miliony dolarów.
  • Wskaźnik używalności API w organizacji osiągnął 75% (liczba API wykorzystanych w więcej niż 1 projekcie).
  • O 20% zwiększyło się tempo tworzenia nowych API dzięki możliwościom Anypoint Platform
  • Czas niezbędny programistom na stworzenie nowych integracji skrócił się o 90%
  • Zmniejszeniu uległa liczba technologii potrzebnych do budowania, ponownego wykorzystania i integracji API.
  • W przypadku niektórych projektów aplikacyjnych i integracyjnych znacząco skrócił się czas pisania kodu.
  • Zanotowano zwrot z inwestycji w wysokości 445%.

Powyżej prezentujemy tylko część wyników badania. Zachęcamy do pobrania pełnego raportu: „The Total Economic Impact™ Of MuleSoft’s Anypoint Platform Cost Savings And Business Benefits Enabled By Anypoint Platform”.

Dyrektor ds. integracji aplikacji korporacyjnych w firmie z sektora opieki zdrowotnej skomentował pojedynczy widok wszystkich interfejsów API i integracji w ramach Anypoint Platform:

Nasza zdolność do aktywnego monitorowania interfejsów API ponownie wykorzystywanych w projektach z funkcjami ostrzegania Anypoint Platform doprowadziła do 30% redukcji problemów związanych z integracją i wykorzystaniem interfejsów API. Jest to dla nas istotne, ponieważ mamy stosunkowo niewielki zespół i musimy zachować wydajność.

A według wiceprezesa i dyrektora ds. architektury i strategii w branży usług finansowych:

To, co stawia Anypoint Platform na czele, to fakt, że posiada ona funkcje rozwoju API zbudowane na platformie integracyjnej, a więc nie jest to tylko zarządzanie API. Budujemy wiele aplikacji, aby zaspokoić potrzeby klientów i pomaga nam to w budowaniu API i prowadzeniu integracji w skalowalny sposób, ale nie musimy przepisywać niestandardowego kodu ani zajmować więcej godzin pracy nad rozwojem ze względu na łatwość integracji.

Bez wątpienia zaawansowana technologia tworzona przez MuleSoft pomaga firmom na całym świecie znacząco przyśpieszyć i ułatwić często skomplikowaną i czasochłonną drogę w kierunku transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, zachowując przy tym reżim finansowy.

Nie bez przyczyny MuleSoft czwarty rok z rzędu, pozycjonuje się jako lider w Magic Quadrant for Full Life Cycle API Management:

unity

unity

Skontaktuj się z profesjonalnym doradcą IT

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu. więcej

Akceptuj