unity wiedza

Czas czytania: 3 minut

Relacja z ITCorner Tech Meetup – Integracje Systemów IT

W połowie czerwca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w MeetUpie poświęconym integracji systemów IT. Było to pierwsze takie wydarzenie, które współorganizowało Unity Group wraz z ITCorner. Zależało nam na tym, aby dzięki prezentacjom przygotowanym przez naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinie integracji oraz przedstawicieli firmy Inteca, dostarczyć uczestnikom spotkania praktyczną wiedzę z zakresu integracji systemów IT. W przerwach pomiędzy prelekcjami odbywały się krótkie sesje networkingowe, bazujące na Liberating Structures – języku spotkań i interakcji między ludźmi, które miały za zadanie pobudzić kreatywność i zachęcić słuchaczy do zadawania pytań prelegentom.


Przebieg wystąpień

Jako pierwszy wystąpił Tomasz Sarnowski z Unity Group – Java Developer, doświadczony ekspert w dziedzinie integracji. Tomek skupił się na przedstawieniu praktycznej strony procesu. Uczestnicy MeetUpu poznali wszystkie fazy projektu integracyjnego z perspektywy dewelopera architekta. Na początku prezentacji określony został zakres projektu, następnie Tomek przybliżył kwestie dotyczące architektury, implementacji, testowania i deployment’u. Na zakończenie zaprezentował działające rozwiązanie wspierające HA. 

Drugim prelegentem MeetUpu był Sławomir Pasieczny z Inteca, który opowiedział o ciekawych „niespodziankach”, które pojawiały się podczas wdrożeń integracyjnych dla klientów z branży bankowej. Przybliżył uczestnikom przykłady problemów, jakie można napotkać w ramach integracji synchronicznej (REST, SOAP) i asynchronicznej (JMS), rozmieszczenia komponentów z wykorzystaniem platformy OpenShift oraz aspektów bezpieczeństwa, takimi jak TLS, OAuth2, Keycloak. 

Wydarzenie zamykała prezentacja Michała Pala, Konsultanta ds. Integracji z Unity Group, który opowiedział o API Management i jego roli w architekturze integracyjnej. W pierwszej części wystąpienia Michał pokazał zastosowania rozwiązań klasy API Management. Słuchacze dowiedzieli się, jak praktycznie wykorzystać to rozwiązanie na przykładzie projektu opartego o WSO2 API Management. Później nasz ekspert skupił się na zagadnieniach dotyczących katalogu API, cyklu życia API, autoryzacji API, limitacji API, monetyzacji API, analityce API. 

Niezmiernie cieszy nas fakt, że wystąpienia prelegentów spotkały się z dużym zainteresowaniem. Już w trakcie prezentacji pojawiało się wiele pytań od uczestników, na które eksperci starali się odpowiadać na bieżąco. Najbardziej zagorzała dyskusja trwała jednak podczas sesji networkingowych, zaplanowanych po każdej z prezentacji.

Podsumowanie 

MeetUp poświęcony integracjom systemów IT otworzył ważną dyskusję w gronie ekspertów. Zarówno uczestnicy, jak i sami prelegenci dostrzegli duży potencjał w specjalistycznym wydarzeniu. Stworzyło ono pole do wymiany wiedzy i doświadczeń dla praktyków i tych, którzy swoją przygodę z integracjami dopiero zaczynają. Frekwencja i poziom zaangażowania słuchaczy przerosły nasze oczekiwania, dlatego śmiało możemy powiedzieć, że wydarzenie zakończyło się sukcesem i powinno doczekać się kontynuacji.  

Dzielenie się wiedzą, jest głęboko zakorzenione w DNA Unity Group, dlatego bardzo cieszy nas fakt, że to właśnie nasi eksperci rozpoczęli pierwszą edycję MeetUpu Integracji. Jesteśmy przekonani, że kolejne spotkania zaowocują dalszą wymianę wiedzy i doświadczeń z jeszcze szerszą grupą specjalistów. 

Już jesienią odbędzie się kolejna edycja. Zapraszamy!

Jeżeli jesteś zainteresowany usługami z zakresu integracji systemów IT, zapraszamy do kontaktu!

unity

unity

Skontaktuj się z profesjonalnym doradcą IT

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu. więcej

Akceptuj