unity wiedza

Czas czytania: 2 minut

PimCore 6.0: jeszcze wygodniejsza praca z danymi produktowymi

Kilka dni temu PimCore wypuścił kolejną wersję swojej platformy, pozwalającej na bezproblemowe łączenie rozwiązań MDM / PIM, DAM, WCM i e-commerce. Dzięki wdrożonym nowościom możemy doświadczyć w pełni wszystkich zalet rozwiązania typu digital experience platform (DXP).


Zaangażowanie społeczności 

Warto wspomnieć, że niektóre ze zmian zrealizowano dzięki wykorzystaniu zaangażowania społeczności PimCore’a, której aktywność wpłynęła na możliwość technologicznego upgrade’u do najszybszego i wiodącego frameworku PHP – Symfony 4.  

Nowy user interface 

PimCore w wersji 6.0 i nowy wygląd panelu głównego zapewnia administratorom jeszcze większą przejrzystość i łatwość w zarządzaniu danymi produktowymi. Wprowadzono także ulepszenia dla redaktorów – mogą oni korzystać z pełnego zakresu znaków UTF-8 dla adresów URL i nazw dokumentów, z wyjątkiem zasobów cyfrowych i obiektów danych, co będzie miało znaczenie np. dla instalacji w innych językach niż łaciński. Dodatkowo w “data objects” (danych obiektu) mamy opcję ustawiania zakładek wertykalnie. Wprowadzono też szereg zmian w estetyce panelu głównego, tak aby zachować jego spójność i minimalistyczny charakter, co pozwala także na intuicyjne poruszanie się po platformie.  

Ulepszenia funkcjonalne 

Wśród pozostałych zmian należy wyróżnić m.in. dostęp do zintegrowanego z aktualizacją platformy Pimcore Data Hub dla Content-As-A-Service, a także ułatwienia w zapisywaniu danych masowych w PIM (Product Information Management), dzięki czemu możemy masowo edytować rekordy danych. Jeśli chodzi o warstwę contentową, w pełnym pakiecie platformy PimCore 6 wzmocniono mechanizm targetowania behawioralnego monitorującego zachowanie użytkownika. Wykorzystując integrację z platformą danych klienta (CDP PimCore) możemy personalizować komunikaty, które prezentujemy. 

 

Demo do przetestowania 

PimCore na swojej stronie umożliwia także testowanie wersji demo: https://pimcore.com/pl/try

 

 

 

unity

unity

Skontaktuj się z profesjonalnym doradcą IT

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu. więcej

Akceptuj