unity wiedza

Czas czytania: 1 minut

Który dostawca chmury publicznej jest bardziej zwinny: Amazon czy Microsoft?

Na początku listopada Amazon Web Services ogłosił dostępność serwera PostgreSQL 12.0 w środowisku Preview. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że nastąpiło to nieco ponad miesiąc po wydaniu stabilnej wersji 12.0 tego znakomitego serwera bazy danych wydawanego na licencji typu Open Source.

Czy to szybko?


Cóż, największy konkurent na rynku chmur publicznych, Microsoft, jeszcze nie ogłosił dostępności tej wersji w chmurze Azure. Zobaczmy zatem na przykładzie dwóch najpopularniejszych SQL-owych baz ze świata Open Source jak w przeszłości wyglądała szybkość pojawiania się w usłudze PaaS baz danych od momentu wydania ich kolejnych wersji.

Widać jak na dłoni, że szybkość wydawania nowych wersji w przypadku AWS bije na głowę to, co możemy dostać w przypadku Azure.

A jak jest z obsługiwanymi wersjami?

Z całą pewnością przytoczony w porównaniu wycinek z usług dostępnych u dwóch największych dostawców to za mało, aby stwierdzić który z nich jest bardziej innowacyjny. Nie zmienia to faktu, że dla tych, którym zależy na jak najszybszym dostępie do nowego softu Open Source w formie PaaS lub możliwości dłuższej pracy ze starszymi wersjami oprogramowania, z dużym prawdopodobieństwem Amazon Web Services będzie lepszym wyborem.

 

unity

unity

Skontaktuj się z profesjonalnym doradcą IT

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu. więcej

Akceptuj