unity wiedza

Czas czytania: 4 minut

Architektura IT skrojona na miarę Twojego biznesu

Zależy Ci na tym, by wszystkie aplikacje w ramach Twojego przedsiębiorstwa tworzyły spójny ekosystem? W skutecznej realizacji tego celu pomagają integracje systemów IT, które umożliwiają szybkie i bezawaryjne wdrożenie nowych projektów biznesowych, bez konieczności zmiany całego zaplecza IT. Na czym polega i jakie korzyści może przynieść Twojej firmie integracja?


Wraz z postępującym rozwojem i digitalizacją firmy zwiększa się również poziom skomplikowania systemów IT, funkcjonujących w ramach przedsiębiorstwa. Rozwiązaniem tego problemu jest przeprowadzenie ich integracji. Dzięki temu procesowi możliwy jest sprawny i bezpieczny przepływ danych między wszystkimi systemami, a jednocześnie  bezawaryjne wdrażanie nowych projektów biznesowych.  

W jaki sposób przebiega integracja? 

Projektowanie architektury, dopasowanej do indywidualnych potrzeb, uwzględniających zarówno aktualną sytuację, jak i perspektywiczny rozwój przedsiębiorstwa, poprzedza  dogłębna analiza. Przeprowadzamy ją, weryfikując wyzwania i potrzeby Twojej firmy oraz wspólnie definiując cele, którym ma służyć integracja. W jej trakcie rekomendujemy model rozwoju architektury IT, z określeniem zakresu prac, szacowanych kosztów oraz szczegółowego planu wdrożenia. Następnie przygotowywane są prototypy – dzięki nim nasi klienci mogą korzystać z testowych usług bez konieczności wcześniejszego pisania kodu.  

Kolejny krok to wdrożenie, za które odpowiedzialni są certyfikowani developerzy integracji. W codziennej pracy bazujemy na metodykach klasycznych i zwinnych, które znacznie skracają czas potrzebny do wprowadzania zmian w firmie. Jednocześnie, by uniknąć zakłóceń w jej bieżącym działaniu, wybrane rozwiązania są implementowane w sposób iteracyjny i przyrostowy.  

Wróżenie rozwiązania to jednak nie koniec naszego wsparcia. Odpowiadamy również za szkolenia zespołu utrzymaniowego i developerskiego, dzieląc się wiedzą na temat projektowania, wdrażania oraz utrzymania integracji, opartych na szynie usług (ESB). Jednocześnie do dyspozycji klientów jest nasz zespół, który wspólnie z ekspertami firmy pracuje nad jej dalszym rozwojem. Po uruchomieniu produkcyjnym systemu nadal wspieramy firmy w zakresie jego odpowiedniego utrzymania, monitoringu oraz rozwoju platformy integracyjnej. Do dyspozycji każdej firmy, z którą współpracujemy, jest dedykowany Project Manager, dostępny we wskazanych dniach i godzinach, również w systemie 24/7. Jednocześnie współpracując z naszymi klientami, począwszy od analizy, po utrzymanie systemu, zapewniamy najwyższe standardy w zakresie projektowania i polityki bezpieczeństwa. Oferujemy również szablony, które można powielać. Dzięki tym wszystkim aspektom integracja systemów IT jest wdrażana w prosty sposób, a przy tym jest łatwa w utrzymaniu, niezawodna i testowalna.  

W efekcie powstaje indywidualnie zaprojektowana architektura IT, która jest:  

  • ergonomiczna – dedykowana dla Twojej organizacji,  
  • komfortowa – przyjazna dla użytkowników, 
  • dynamiczna – szybka w obsłudze inicjatyw biznesowych, 
  • elastyczna  – gotowa na ewolucje i rewolucje w Twojej firmie. 

Korzyści biznesowe 

Odpowiednie przeprowadzenie integracji systemów, funkcjonujących w ramach przedsiębiorstwa, niesie za sobą szereg korzyści, m.in.: 

  • stworzenie elastycznego i wydajnego systemu IT, 
  • podniesienie poziomu wydajności i bezpieczeństwa istniejącej architektury, 
  • uporządkowanie aplikacji i danych, z których aktualnie korzysta Twoja firma, 
  • synchronizację wszystkich aplikacji, bez względu na ich wiek, poziom skomplikowania czy przeznaczenie,  
  • łatwe i szybkie dołączanie kolejnych elementów systemu, bez względu na ich źródło pochodzenia.

Integracje systemów IT przekładają się więc na realne benefity. Dzięki odpowiednio funkcjonującej infrastrukturze spada ryzyko wystąpienia kosztownych awarii, niosących za sobą nie tylko konsekwencje finansowe, ale wpływających niekorzystnie na działanie całego biznesu. Korzystanie z dedykowanego rozwiązania sprawia, że odpowiada ono na bieżące potrzeby przedsiębiorstwa. Jednocześnie integracja wyróżnia się niskimi kosztami utrzymania jej infrastruktury. Warto wziąć te korzyści pod uwagę szczególności w sytuacji, gdy firma nie chce stać w miejscu, a stale i dynamicznie się rozwijać. W takiej sytuacji brak odpowiednio zintegrowanych systemów może stanowić główną barierę w wykonaniu kolejnego kroku.

Profesjonalne wsparcie  

Unity Group tworzy zespół doświadczonych specjalistów: architektów, developerów i testerów, specjalizujących się w integracjach systemów IT. Od lat, z sukcesem przeprowadzamy naszych klientów przez proces transformacji cyfrowej, projektując i wdrażając w ich firmach rozwiązania integracyjne. Podczas tworzenia nowej struktury systemu koncentrujemy się na maksymalnym dopasowaniu architektury do potrzeb i wymagań organizacji. Nasze rozwiązania zapewniają jednolite doświadczenia w kontakcie z systemami, płynne przejścia między interfejsami aplikacji i łatwą migrację danych.

W naszej współpracy z klientami niezwykle ważnym aspektem jest stała komunikacja i bieżąca weryfikacja projektu na każdym jego etapie. Dzięki temu nasi klienci zyskują rozwiązania wysokiej jakości, zapewniające bezpieczeństwo i umożliwiające dalszy rozwój biznesu.  

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat integracji systemów IT? Koniecznie zajrzyj na naszą stronę, z której dowiesz się więcej na temat oferowanych przez nas rozwiązań. 

unity

unity

Skontaktuj się z profesjonalnym doradcą IT

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu. więcej

Akceptuj