unity wiedza

Czas czytania: 4 minut

12 głównych korzyści Nintex Hawkeye, czyli dlaczego warto wdrożyć to narzędzie w Twojej organizacji

Hawkeye, czyli Sokole Oko, to jeden z najnowszych produktów Nintex. Pozwala monitorować i analizować dane, które powstają w procesach opartych na Nintex Workflow. Wygląd oraz działanie tego narzędzia opisałam niedawno w artykule Nowy wymiar analizy procesów z Nintex Hawkeye. 


Oprócz gromadzenia danych, Sokole Oko jest także bardzo przyjazną dla użytkowników aplikacją. Podczas testowania produktu wcieliłam się w rolę potencjalnego klienta i użytkownika. To pozwoliło mi stworzyć listę 12 najważniejszych korzyści Nintex Hawkeye, które narzędzie to może przynieść Twojej organizacji w zakresie analizowania i zarządzania procesami. 

 

12 korzyści Nintex Hawkeye dla Twojej organizacji:

1. Wszystkie dane przepływu w jednym miejscu.

Informacje o każdej instancji przepływu, jego rezultatach i wynikach są dostępne w jednej soczewce. Nie trzeba sprawdzać historii każdego uruchomionego procesu.

2.  Statystyki procesów w czasie rzeczywistym.

Nintex Hawkeye pozwala na sprawdzenie informacji o podpiętych procesach na żywo, dzięki czemu na bieżąco można śledzić ilość aktualnie uruchomionych przepływów oraz trwających zadań.

3.  Łączenie danych z kilku przepływów.

Nintex Hawkeye daje nam możliwość dodania jednego przepływu do soczewki Process Intelligence, aby skupić się na jego wynikach. Mamy także opcję połączenia kilka procesów, aby porównać ich parametry.

4.  Czytelny i wielofunkcyjny dashboard.

Dane w soczewkach są pogrupowane w zakładki i zaprezentowane w wykresach i tabelach. Dla niektórych informacji dostępne jest także sortowanie, np. dane odnośnie statusu zadań możemy posortować po statusie ich realizacji.

Dashboard jest jedną z korzyści Nintex Hawkeye

5.  Interaktywne metryki procesów.

Dashboard w Process Intelligence Lens pozwala na sprawdzenie danych w zależności od wyniku przepływu, odpowiadającego na zadanie i aktywności w procesie. Po kliknięciu w wykres parametry automatycznie się zmieniają, co pozwala na łatwą i szybką analizę danych. 

6.  Łatwy eksport danych do Excela.

Jedną z ważnych korzyści Nintex Hawkeye jest fakt, że wszystkie dane zgromadzone w soczewkach narzędzia można wyeksportować do pliku XLS.

7.  Stały monitoring pobieranych danych.

W narzędziu znajduje się funkcja Data Health, przedstawiająca zdrowie danych. Zbiera ona informacje o ilości pobranych informacji oraz błędach, które pojawiły się w trakcie ich „wydobycia”.

8.  Dostęp do danych tylko dla określonych osób.

Nintex Hawkeye umożliwia dodanie nowych użytkowników oraz przydzielenie im uprawnień do narzędzia. Dostępne są 4 role: właściciel, administrator, projektant i obserwator.

9.  Możliwość podłączenia różnych narzędzi do analizy danych.

Oprócz dostępnego silnika analitycznego stworzonego przez Nintex, możemy także podłączyć inne narzędzia do analizy, takie jak Power BI czy inne aplikacje, które są wykorzystywane w Twojej firmie. Dzięki podłączonym narzędziom możemy rozbudowywać dashboard o kolejne dane i zakładki. 

10.  Prosta konfiguracja, instrukcje i wsparcie społeczności.

Jedną z niezaprzeczalnych korzyści Nintex Hawkeye jest fakt, że z narzędzia tego można korzystać także bez bardzo zaawansowanej wiedzy technicznej. Dodanie źródła danych do narzędzia to wykonanie kilku poleceń, które są dokładnie opisane w dokumentacji produktu i powiązanych tutorialach. Oprócz tego istnieje też możliwość zadawania pytań w ramach Nintex Community.  

11.  30-dniowy darmowy okres próbny.

Dzięki tej opcji przetestowanie korzyści Nintex Hawkeye jest możliwe bez zakupu licencji. Aby sprawdzić w akcji, jak działa moduł analizy i soczewki, wystarczy zarejestrować się na tej stronie Nintexa, a następnie podłączyć swoje dane.   

12.  Demo z rzeczywistymi danymi.

Dodanie swoich danych nie jest jednak wymogiem koniecznym, jeśli chcemy zapoznać się z funkcjami Hawkey. W demo produktu znajdują się bowiem cztery soczewki, w tym dwie, które zawierają dane dotyczące konkretnych przepływów działających w firmie Nintex.  

Jak widać intuicyjny, interaktywny dashboard, dane dostępne w czasie rzeczywistym oraz zgromadzenie informacji o przepływach w jednym miejscu to nie jedyne zalety Sokolego Oka. Wszystkie funkcje dostępne w narzędziu sprawiają, że analiza danych staje się szybka i przystępniejsza, nawet dla osób, które na co dzień nie mających wiele wspólnego z analizą danych przepływów. Dzięki Nintex Hawkeye zarządzanie procesami staje się po prostu łatwiejsze. 

 

Chcesz przetestować Nintex Hawkeye w swojej organizacji, a masz więcej pytań – zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Chętnie podpowiemy i pokażemy, jak wykorzystać Sokole Oko do usprawnienia przepływów w Twojej organizacji. 

 

unity

unity

Skontaktuj się z profesjonalnym doradcą IT

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu. więcej

Akceptuj