Nasze publikacje

Wiedzą oraz doświadczeniem dzielimy się również w artykułach i raportach

Eksperci Grupy Unity chętnie dzielą się swoją wiedzą w artykułach i wywiadach publikowanych w największych czasopismach biznesowych i technologicznych w Polsce.

Dbając o ciągły rozwój i dobrą znajomość rynku tworzymy również własne publikacje. Są to zarówno precyzyjnie przygotowane raporty na temat najważniejszych zagadnień branży oraz analizy najnowszych trendów i kluczowych w rozwiązań, jak i szczegółowo opisane, bogate case studies.

Trendbook Performance Marketing

Skorzystaj z doświadczenia ekspertów Grupy Unity w prowadzeniu kampanii marketingowych dla e-commerce. Dowiedz się wszystkiego o:

 • najnowszych strategiach SEO dla e-handlu,
 • generowaniu ruchu dzięki Google Shopping,,
 • najlepszych sposobach na zaistnienie w mobile,
 • najbardziej skutecznych narzędziach marketingowych.

Imagine – Magazyn Grupy Unity

Imagine to bogaty w wiedzę przewodnik po najważniejszych obszarach e-commerce i nowych technologii. Znajdziesz w nim:

 • najgorętsze trendy e-handlu i omnichannel,
 • niezwykle inspirujące wywiady z praktykami branży,
 • raporty, badania, analizy i komentarze ekspertów.

Raport z badania Omnichannel

Jako pierwsi w Polsce zbadaliśmy poziom wielokanałowości wśród największych marek. W raporcie znajdziesz:

 • badanie omnikanałowości 25 detalistów z 5 branż,
 • szczegółowa analiza modeli sprzedaży, ilości oferowanych punktów styku oraz integracji pomiędzy nimi,
 • prezentacja najlepszych praktyk oraz najczęściej popełnianych błędów.
Magazyn Imagine

Sprawdź również artykuły na naszym blogu

 • Magento 2 – praca z CSS i JS na Froncie

  Praca na Froncie w Magento 2 w odniesieniu do poprzedniej wersji tego sklepu uległa znacznej zmianie. Wprowadzone zostało w pełni modularne podejście, w związku z czym kod przechowywany jest w nieco innej, bardziej ustrukturyzowanej formie. Forma ta pozwala na dużo łatwiejsze poruszanie się po projekcie i łatwiejszą lokalizację miejsc w których konieczna jest jakaś zmiana.
 • Docker – dlaczego warto korzystać?

  Docker jest narzędziem coraz częściej wybieranym przez programistów. Jego przewaga nad wirtualizacją polega na tym, że pozwala on na uruchomienie aplikacji w wydzielonych kontenerach. Co za tym idzie? Oczywiście większa wydajność.
 • Za nami IV Kongres Dyrektorów E-commerce – nie sprzedawaj, buduj markę!

  Za nami IV Kongres Dyrektorów E-commerce. Ponad 150 uczestników, 30 wystąpień merytorycznych (w tym 8 warsztatów) oraz 2 imprezy networkingowe. Wszystko to w nowoczesnych wnętrzach hotelu DoubleTree by Hilton i innych, niezwykle ciekawych zakątkach Wrocławia.
 • CQRS – moda czy sposób na wydajność?

  cqrs - grupa unity
  Nowe trendy w branży e-commerce stawiają przed architektami systemów coraz to nowsze wyzwania. Rynek wymusza, aby sklepy internetowe nie były już statycznymi katalogami produktów lecz prezentowały spersonalizowaną ofertę, która będzie dostosowana do upodobań nawet tych najbardziej wymagających klientów. Sprawia to, że gromadzimy coraz większą ilość danych, co w konsekwencji powoduje problem z ich przetworzeniem. Czy obecnie zyskujący tak wielką popularność CQRS jest trendem, który powinni wykorzystać architekci, aby wyeliminować te problematyczne kwestie?
 • Facebook Messenger Bot – rozmawiaj z klientem, kiedy Twoja konkurencja śpi 

  BOT Grupa Unity
  Czy Facebook Messenger Bot całkowicie zastąpi działy obsługi klienta i pracę social media managerów sklepów internetowych? Tego jeszcze nie wiemy. Narzędzie ma jednak olbrzymi potencjał, szczególnie w kontekście poprawy customer experience oraz budowania lojalności. Dlaczego?
 • API jako fundament digitalizacji w Automotive

  Problemy oraz trendy branży Automotive będą wymuszać zmianę modelu biznesowego zarówno wśród importerów, jak i dealerów samochodów. Coraz bardziej powszechna digitalizacja już kształtuje kierunki rozwoju technologicznego tych firm. Odpowiednie podejście do zmian, pozwoli na dobre przygotowanie do zbliżającej się rewolucji, warto więc rozważyć stworzenie fundamentów API Economy. Dlaczego?
 • IV Kongres Dyrektorów E-commerce – o strategiach rozwoju e-commerce z liderami branży

  Kongres Dyrektorów E-commerce, 24.05-26.05.2017, Wrocław – już po raz czwarty zjednoczy najważniejsze osoby polskiego e-handlu. Program wydarzenia to cztery ścieżki tematyczne poświęcone najważniejszym strategiom rozwoju e-commerce. Rejestracja trwa!
 • Dyrektywa PSD2, jak banki powinny przygotować architekturę IT?

  Z początkiem 2018 roku wejdzie w życie nowa dyrektywa unijna regulująca rynek płatności PSD2 – Payments Services Directive 2, która obejmie swoim zasięgiem wszystkie kraje członkowskie. Zmiany jakie wprowadza wymagają od instytucji prowadzących rachunki klientów odpowiednich działań. Instytucje bankowe powinny szybko dostosować swoją architekturę IT, aby sprostać tym wymogom jednocześnie pozostając konkurencyjnym na rynku usług bankowych.