Nasze publikacje

Wiedzą oraz doświadczeniem dzielimy się również w artykułach i raportach

Eksperci Grupy Unity chętnie dzielą się swoją wiedzą w artykułach i wywiadach publikowanych w największych czasopismach biznesowych i technologicznych w Polsce.

Dbając o ciągły rozwój i dobrą znajomość rynku tworzymy również własne publikacje. Są to zarówno precyzyjnie przygotowane raporty na temat najważniejszych zagadnień branży oraz analizy najnowszych trendów i kluczowych w rozwiązań, jak i szczegółowo opisane, bogate case studies.

Trendbook Performance Marketing

Skorzystaj z doświadczenia ekspertów Grupy Unity w prowadzeniu kampanii marketingowych dla e-commerce. Dowiedz się wszystkiego o:

 • najnowszych strategiach SEO dla e-handlu,
 • generowaniu ruchu dzięki Google Shopping,,
 • najlepszych sposobach na zaistnienie w mobile,
 • najbardziej skutecznych narzędziach marketingowych.

Imagine – Magazyn Grupy Unity

Imagine to bogaty w wiedzę przewodnik po najważniejszych obszarach e-commerce i nowych technologii. Znajdziesz w nim:

 • najgorętsze trendy e-handlu i omnichannel,
 • niezwykle inspirujące wywiady z praktykami branży,
 • raporty, badania, analizy i komentarze ekspertów.

Raport z badania Omnichannel

Jako pierwsi w Polsce zbadaliśmy poziom wielokanałowości wśród największych marek. W raporcie znajdziesz:

 • badanie omnikanałowości 25 detalistów z 5 branż,
 • szczegółowa analiza modeli sprzedaży, ilości oferowanych punktów styku oraz integracji pomiędzy nimi,
 • prezentacja najlepszych praktyk oraz najczęściej popełnianych błędów.
Magazyn Imagine

Sprawdź również artykuły na naszym blogu

 • Facebook Messenger Bot – rozmawiaj z klientem, kiedy Twoja konkurencja śpi 

  BOT Grupa Unity
  Czy Facebook Messenger Bot całkowicie zastąpi działy obsługi klienta i pracę social media managerów sklepów internetowych? Tego jeszcze nie wiemy. Narzędzie ma jednak olbrzymi potencjał, szczególnie w kontekście poprawy customer experience oraz budowania lojalności. Dlaczego?
 • API jako fundament digitalizacji w Automotive

  Problemy oraz trendy branży Automotive będą wymuszać zmianę modelu biznesowego zarówno wśród importerów, jak i dealerów samochodów. Coraz bardziej powszechna digitalizacja już kształtuje kierunki rozwoju technologicznego tych firm. Odpowiednie podejście do zmian, pozwoli na dobre przygotowanie do zbliżającej się rewolucji, warto więc rozważyć stworzenie fundamentów API Economy. Dlaczego?
 • IV Kongres Dyrektorów E-commerce – o strategiach rozwoju e-commerce z liderami branży

  Kongres Dyrektorów E-commerce, 24.05-26.05.2017, Wrocław – już po raz czwarty zjednoczy najważniejsze osoby polskiego e-handlu. Program wydarzenia to cztery ścieżki tematyczne poświęcone najważniejszym strategiom rozwoju e-commerce. Rejestracja trwa!
 • Dyrektywa PSD2, jak banki powinny przygotować architekturę IT?

  Z początkiem 2018 roku wejdzie w życie nowa dyrektywa unijna regulująca rynek płatności PSD2 – Payments Services Directive 2, która obejmie swoim zasięgiem wszystkie kraje członkowskie. Zmiany jakie wprowadza wymagają od instytucji prowadzących rachunki klientów odpowiednich działań. Instytucje bankowe powinny szybko dostosować swoją architekturę IT, aby sprostać tym wymogom jednocześnie pozostając konkurencyjnym na rynku usług bankowych.
 • Jaki był rok 2016 w e-commerce? Co przyniesie rok 2017?

  Rok 2016 w e-commerce - Grupa Unity
  Co się zmieniło w braży e-commerce w 2016 roku? Jak przygotować się na wyzwania 2017? Najważenisze zmiany, nowe trendy, wydarzenia, kampanie podsumowuje Krzysztof Murzyn, Omnichannel Strategy Lead w Grupie Unity w wypowiedzi dla Nowego Marketingu.
 • Szyna danych w e-commerce i B2B – jak może pomóc?

  szyna danych e-commerce b2b Grupa Unity
  Jednymi z rodzajów biznesów, które są najbardziej uzależnione od dużej ilości różnego rodzaju oprogramowania, są e-commerce i B2B. W dobie bardzo szybko rozwijających się technologii oraz stale rosnącego ruchu w Internecie, cały czas rosną również wymagania i potrzeby klientów. Sprawdź jak szyna danych pomoże realizacji procesów biznesowych, wymianie danych pomiędzy systemami oraz komunikacji z kontrahentami!
 • Design i meble w e-commerce – czy rozwiną biznesy?

  O tym jak radzą sobie w e-handlu sklepy ze standardowymi meblowami oraz te mające w swojej ofercie polski design, w wywiadzie dla czasopisma Biznes Meble.pl opowiada Krzysztof Murzyn.
 • Szyna Danych – efektywna integracja systemów IT z wykorzystaniem rozwiązań MuleSoft – zobacz nagranie z webinaru!

  Webinar pt. „Szyna Danych – efektywna integracja systemów IT z wykorzystaniem rozwiązań MuleSoft” z ekspertami Grupy Unity już za nami! Zobacz nagranie!