blog, TECHNOLOGIE, USŁUGI IT

Magento 2 – praca z CSS i JS na Froncie

Praca na Froncie w Magento 2 w odniesieniu do poprzedniej wersji tego sklepu uległa znacznej zmianie. Wprowadzone zostało w pełni modularne podejście, w związku z czym kod przechowywany jest w nieco innej, bardziej ustrukturyzowanej formie. Forma ta pozwala na dużo łatwiejsze poruszanie się po projekcie i łatwiejszą lokalizację miejsc w których konieczna jest jakaś zmiana.

blog, TECHNOLOGIE

Docker – dlaczego warto korzystać?

Docker jest narzędziem coraz częściej wybieranym przez programistów. Jego przewaga nad wirtualizacją polega na tym, że pozwala on na uruchomienie aplikacji w wydzielonych kontenerach. Co za tym idzie? Oczywiście większa wydajność.

cqrs - grupa unity
blog, E-COMMERCE, TECHNOLOGIE, USŁUGI IT

CQRS – moda czy sposób na wydajność?

Nowe trendy w branży e-commerce stawiają przed architektami systemów coraz to nowsze wyzwania. Rynek wymusza, aby sklepy internetowe nie były już statycznymi katalogami produktów lecz prezentowały spersonalizowaną ofertę, która będzie dostosowana do upodobań nawet tych najbardziej wymagających klientów. Sprawia to, że gromadzimy coraz większą ilość danych, co w konsekwencji powoduje problem z ich przetworzeniem. Czy obecnie zyskujący tak wielką popularność CQRS jest trendem, który powinni wykorzystać architekci, aby wyeliminować te problematyczne kwestie?

BIZNES, blog, TECHNOLOGIE, USŁUGI IT

API jako fundament digitalizacji w Automotive

Problemy oraz trendy branży Automotive będą wymuszać zmianę modelu biznesowego zarówno wśród importerów, jak i dealerów samochodów. Coraz bardziej powszechna digitalizacja już kształtuje kierunki rozwoju technologicznego tych firm. Odpowiednie podejście do zmian, pozwoli na dobre przygotowanie do zbliżającej się rewolucji, warto więc rozważyć stworzenie fundamentów API Economy. Dlaczego?

BIZNES, blog, TECHNOLOGIE, USŁUGI IT

Dyrektywa PSD2, jak banki powinny przygotować architekturę IT?

Z początkiem 2018 roku wejdzie w życie nowa dyrektywa unijna regulująca rynek płatności PSD2 – Payments Services Directive 2, która obejmie swoim zasięgiem wszystkie kraje członkowskie. Zmiany jakie wprowadza wymagają od instytucji prowadzących rachunki klientów odpowiednich działań. Instytucje bankowe powinny szybko dostosować swoją architekturę IT, aby sprostać tym wymogom jednocześnie pozostając konkurencyjnym na rynku usług bankowych.

szyna danych e-commerce b2b Grupa Unity
blog, E-COMMERCE, TECHNOLOGIE, USŁUGI IT

Szyna danych w e-commerce i B2B – jak może pomóc?

Jednymi z rodzajów biznesów, które są najbardziej uzależnione od dużej ilości różnego rodzaju oprogramowania, są e-commerce i B2B. W dobie bardzo szybko rozwijających się technologii oraz stale rosnącego ruchu w Internecie, cały czas rosną również wymagania i potrzeby klientów. Sprawdź jak szyna danych pomoże realizacji procesów biznesowych, wymianie danych pomiędzy systemami oraz komunikacji z kontrahentami!

e-commerce-grupa unity
BIZNES, blog, E-COMMERCE

E-commerce dobry na wszystko? Niekoniecznie…

Oczywisty wydaje się fakt, że Internet to przyszłość biznesu opartego o usługi i sprzedaż. Czy jednak wszystkie branże mają jednakowe szanse rozwoju w sieci? Na jakich rynkach możemy upatrywać się największego potencjału dla e-commerce, w jakich sektorach na internetowy rozwój musimy jeszcze poczekać?

blog, TECHNOLOGIE, USŁUGI IT

Integracja systemów IT – sprostaj wyzwaniom transformacji cyfrowej!

Transformacja cyfrowa w połączeniu z ciągłymi zmianami w przedsiębiorstwach takimi jak np. akwizycja czy łączenie spółek rodzi wiele wyzwań dla osób odpowiedzialnych za IT w firmie. Obszarem szczególnie newralgicznym, a zarazem kluczowym dla sukcesu transformacji jest integracja systemów IT. Jakie ma znaczenie dla strategii omnichennel?

BIZNES, blog, E-COMMERCE

Omnichannel commerce, zbuduj organizację opartą o spójne doświadczenia klienta

„Doświadczenie klienta” to interakcja pomiędzy organizacją, a odbiorcą jej usług, postrzegana przez niego świadomie lub podświadomie, obiektywnie i emocjonalnie. T Idea omnichannel commerce mówi o tym, że tylko firmy sterujące doświadczeniem klienta i znające jego potrzeby wygrają z konkurencją. Jak zbudować organizację opartą o spójne doświadczenia klienta w różnych punktach styku?

Automotive Grupa Unity
BIZNES, blog, TECHNOLOGIE, USŁUGI IT

Poznaj nowe wyzwania branży automotive i zyskaj przewagę

Branża automotive na całym świecie cieszy się okresem relatywnie szybkiego wzrostu i rentowności, a roczna sprzedaż osiągnęła w niektórych regionach poziom sprzed recesji. Jednak znaczna niepewność co do przyszłości pozostaje. Cyfryzacja, nowe regulacje, zmieniające się potrzeby klientów i nowi konkurenci zmuszają producentów, importerów i dealerów do wprowadzenia szeregu zmian w strategii. Jakich?

blog, MARKETING

Marketing 360. Wszystkie odcienie skutecznej kampanii marketingowej!

Marketing 360 stopni to tworzenie holistycznej strategii promocji, wykorzystującej zróżnicowane narzędzia oraz kanały dotarcia do odbiorcy. To kompleksowe pojmowanie marki – zrozumienie celów, a następnie umiejętne dobieranie narzędzi, pozwalające cele te osiągnąć. Odwołanie do koła jest tu nieprzypadkowe – sugeruje całość i jedność pozwalającą na osiągnięcie celu. Jak osiągnąć doskonałą synergię?

blog, USŁUGI IT

Szyna danych Mule ESB – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

W odpowiedzi na potrzebę wymiany danych i współdzielenia usług w firmach pojawiły się na rynku szyny usług ESB (Enterprise Service Bus), zwane także szynami danych. Jest to jednak coś więcej, niż tylko medium do przesyłania samych danych. Razem z nimi mówimy tutaj o usługach, które potrafią działać w różnoraki sposób przesyłając, udostępniając czy przetwarzając dane, albo też wykonujące określone operacje.

Mobile w firmie - Grupa Unity
blog, TECHNOLOGIE, USŁUGI IT

Mobile dla firm – które rozwiązanie wybrać?

Urządzenia mobilne posiadają coraz więcej funkcji pozwalających na dostęp do danych przedsiębiorstwa z prawie każdej lokalizacji. Zarządzanie urządzeniami mobilnym w sieciach bezprzewodowych staje się koniecznością. W jaki sposób najlepiej zabezpieczyć użytkowników oraz firmy przed utratą danych, np. w przypadku kradzieży urządzeń? Jak wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie dla naszej organizacji?

blog, MARKETING

Jak zautomatyzować raportowanie w Google Analytics?

Uczestnictwo w projekcie e-commerce wymaga częstego przeglądania i analizowania dużej ilości danych, często pochodzących z Universal Analytics. Ich agregacja i prezentacja może zajmować dużo cennego czasu. W jaki więc sposób zautomatyzować raportowanie i ułatwić sobie pracę z danymi?

blog, E-COMMERCE, MARKETING

Jak śledzić eCommerce w Google Tag Manager (GTM)?

Bezsprzecznie każdy sklep internetowy powinien skonfigurować moduł śledzenia eCommerce w swoim Google Analytics – fakt ten jest tak oczywisty, że nie ma potrzeby wytłumaczenia dlaczego. O konfiguracji tego modułu powstało już mnóstwo artykułów i nie jest to żadną nowością. W jaki jednak sposób użyć do tego Google Tag Managera?

Pozycjonowanie vs AdWords - Grupa Unity
blog, MARKETING

Pozycjonowanie czy Google AdWords? Wybierz kanał promocji.

W 1994 roku HotWire sprzedał pierwszy banner reklamowy w internecie. Od tego czasu kanały wirtualnej promocji przeszły dużą ewolucję, zwłaszcza w kontekście pozycjonowania oraz Google AdWords. W jaki sposób obecnie one funkcjonują? Jakie są ich mocne i słabe strony? Na jaką usługę się zdecydować?

Google Tag Manager GTM konfiguracja dla e-commerce - Grypa Unity
blog, E-COMMERCE

Konfiguracja Google Tag Manager dla e-commerce w kilku krokach

Pomimo tego, że doczekaliśmy się już drugiej wersji narzędzia Google Tag Manager (GTM), niektóre sklepy internetowe nadal nie wykorzystują jego funkcjonalności. A to błąd, ponieważ GTM niesie ze sobą szeroki pakiet korzyści nie tylko dla wprawnych analityków internetowych, ale także dla osób które swoją przygodę z e-commerce dopiero rozpoczynają.

PhoneGap vs aplikacje mobilne
blog, TECHNOLOGIE, USŁUGI IT

PhoneGap czy aplikacje natywne? Przeczytaj zanim podejmiesz decyzję!

Pierwszymi odbiorcami aplikacji czy stron internetowych są użytkownicy desktopów. Nie możemy zapominać jednak o użytkownikach urządzeń mobilnych. Aby zapewnić im wygodę i zagwarantować firmie większą liczbę odbiorców, decydujemy się na dedykowane aplikacje mobilne. Czy inwestować duże pieniądze w utworzenie i utrzymanie kilku różnych aplikacji?

Audyt użyteczności - Ty też go potrzebujesz! - Grupa Unity
blog, E-COMMERCE, MARKETING

Audyt użyteczności – Ty też go potrzebujesz!

Badania użyteczności stają się coraz bardziej powszechne. Wiąże się to ze zwiększoną świadomością przedsiębiorców. Chcesz aby Twój biznes szedł w parze z oczekiwaniami Twoich użytkowników? Sprawdź jak szybko poprawić efektywność Twojej strony, dzięki audytowi użyteczności i sprawić żeby użytkownicy chętnie do niej wracali.

blog, MARKETING

Zaprojektuj newsletter na który się czeka!

Poznanie i przystosowanie kreacji mailingowej do sposobu, w jaki użytkownicy z naszej grupy docelowej korzystają z maila i w jaki sposób konsumują treści w nim zawarte, to kluczowy czynnik dla sukcesu naszych kampanii mailowych. O czym warto pamiętać przy projektowaniu użytecznego newslettera?

Refaktoryzacja - Grupa Unit
blog, TECHNOLOGIE, USŁUGI IT

Refaktoryzacja – jak ją rozgryźć?

Refaktoryzacja to przede wszystkim sprzątanie i ulepszanie istniejącego już kodu. Niestety związane jest to z pewnym ryzykiem uszkodzenia przetestowanych i prawidłowo działających części systemu. Aby do tego nie dopuścić musimy dobrze zrozumieć kod, w którym będziemy coś zmieniać.

Audyt UX - Grupa Unity
blog, E-COMMERCE, TECHNOLOGIE, USŁUGI IT

Audyt użyteczności w e-commerce – superszybka checklista

Dawniej aby wykonać audyt użyteczności, stosowano skomplikowane i drogie narzędzia. Na takie badania mogli więc sobie pozwolić jedynie najwięksi gracze na rynku. W dzisiejszych czasach znaczenie użyteczności interfejsu rośnie. Oto 10 heurystyk J. Nilsena – szybka i prosta checklista, która pomoże Ci sprawdzić użyteczność Twojej strony.

blog, E-COMMERCE, TECHNOLOGIE, USŁUGI IT

Proces zakupowy w e-sklepie – co zrobić żeby klient nie porzucił koszyka?

Proces zakupowy to poszczególne kroki klienta sklepu internetowego, których celem jest oczywiście dokonanie zakupu. Jednak droga, która w teorii powinna być prosta do przejścia, często staje się zbyt uciążliwa i skomplikowana. Co wobec tego można zrobić, aby użytkownik nie uciekł ze sklepu, zostawiając koszyk pełen produktów tuż pod naszym nosem?

blog, TECHNOLOGIE, USŁUGI IT

Varnish – zadbaj o współczynnik hitrate dobrą konfiguracją

Wiele aplikacji webowych wykorzystuje obecnie rozwiązania oparte o cache w celu poprawienia wydajności. Zastosowanie tego typu technologii przyniesie tym więcej korzyści, im lepszy będzie współczynnik hitrate. Wpływ na ten parametr ma wiele czynników. W poniższym artykule przedstawiona została jedna z technik dbania o hitrate na przykładzie konfiguracji Varnish’a.

ESB poszynach do celu
blog, TECHNOLOGIE, USŁUGI IT

ESB – po szynach do celu

Jednym z najbardziej wartościowych zasobów firmy, zaraz po ludziach, są dane. To właśnie one są niezbędne do jej sprawnego funkcjonowania i rentowności. Ze względu na różnorodność systemów wspomagających działanie przedsiębiorstwa, dane są często rozproszone. W tej sytuacji warto pomyśleć o wsparciu, jakie niesie za sobą wykorzystanie szyny ESB.

Framework Responsive Web Design
blog, TECHNOLOGIE

Bootstrap czy Foundation – wybierz właściwy framework

Startując z projektem strony internetowej, z w pełni responsywnym interfejsem użytkownika, stajemy przed wyborem frameworku. Który jest lepszy? Odpowiedź leży w tym, co naprawdę chcemy osiągnąć. Przyjrzyjmy się możliwościom i ograniczeniom frameworków Bootstrap i Foundation.

blog, TECHNOLOGIE

Wydajny Front-end? To nie takie trudne

Rosnąca popularność aplikacji webowych wydaje się być oczywista. Większe korzyści to jednak też większe wymagania w stosunku do sprzętu i oprogramowania. Co zrobić by każdy mógł w pełni korzystać ze wszystkich zalet ich wykorzystania, a strona nie straciła na wydajności i dostępności? Wystarczy kilka usprawnień.

blog, TECHNOLOGIE

UX DESIGNER – specjalista od pozytywnych wrażeń

UX Designer powinien posiadać wiedzę z wielu obszarów, m.in. badań jakościowych i ilościowych oraz mieć zdolności analityczne, aby umieć te dane zinterpretować. Powinien również znać zasady projektowania użytecznych interfejsów. Na czym polega praca UXa, opowiada Iga Łopatka, UX Designer Grupy Unity.

blog, TECHNOLOGIE

Windows Phone – czy warto w niego zainwestować?

To, że opłaca się inwestować w rozwiązania mobilne nie ulega dziś wątpliwości. Jaki system operacyjny jednak wybrać? Android i IOS to dość naturalny wybór. Czy warto w ogóle rozważać inwestycję w Windows Phone – rozwiązanie dedykowane na platformę mobilną, która nie dominuje na rynku światowym?

blog, MARKETING

#ŻyjPełnąParą z Tefalem! – kampania edukacyjna marki Tefal

Wszystko zaczęło się od pewnego pytania, jakie zadaliśmy blogerom: „Czy wie Pan/Pani co to jest generator pary?” Otrzymaliśmy mnóstwo odpowiedzi, ale mało kto wiedział, że generator pary, to sprzęt umożliwiający perfekcyjne prasowanie w rekordowo krótkim czasie.

BIZNES, blog, E-COMMERCE

Trendy w e-commerce wg Krzysztofa Murzyna z Grupy Unity

Nowoczesne i tradycyjne punkty styku mogą sobie pomagać, stając się filarem w budowaniu lojalności klientów. Mogą ale nie muszą… O tym jakie trendy rządzą w świecie e-commerce opowiada Krzysztof Murzyn, Lider Centrum Kompetencji E-commerce w Grupie Unity.